Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reporty z akcí

13.9.

VÝLET VLÁČKEM DO ČASTOLOVIC

Vzhledem k tomu, že zářijové počasí stále láká k výletům, rozhodli jsme se i my, že jeden uskutečníme. A to do Častolovic. Ani se tak nejednalo o místo dojezdu, jako o to, čím se tam dostaneme. Los padl na vlak. Všichni se zaradovali, protože jízda vlakem není u většiny tak obvyklá.

V Hradci na nádraží jsme usedli do jednoho z vagonů a netrpělivě jsme očekávali rozjezd. Na tvářích dětí bylo možné vidět velké nadšení a šťastné úsměvy. Výlet byl protkaný adrenalinem, protože jsme museli přesedat a to není s větší skupinou dětí úplně jednoduchý úkol. Vše jsme zvládli a výlet jsme si opravdu užili. 

K úspěchu přispěla dobrá svačinka od maminek, krásné počasí a taky prostory zámeckého parku, kde jsme se prošli, seznámili jsme se se spoustou nových informací a nakonec jsme využili hřiště se skluzavkou.

Už se těšíme na další výlet!

 

19.9.

STAVITEL MĚSTA 

I v letošním roce jsme pro předškoláky objednali výchovný program Stavitel města.

Program je zařazen do nespavého režimu, tedy v čase od 13h.

Nejprve se děti seznámily s naším městem Hradcem Králové. Povídaly si o zajímavých místech ve městě, o dopravě. Postupně se dostaly k třídění budov podle velikosti. Poznávaly je na obrázcích.

Seznamovaly se s tím, co je v celém programu čeká, co se všechno naučí. Snažily se sestavit město z jednotlivých dílků, učily se pracovat ve skupinách. Napodobovaly plán města. Na konci 1. hodiny si podle vlastní fantazie sestavovaly budovu z kostek Lega. Lektorka postupně zkoušela pevnost jednotlivých budov a slíbila dětem, že se v další lekci naučí stavět pevné základy domů.