Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reporty z akcí

 

 

13.9.

VÝLET VLÁČKEM DO ČASTOLOVIC

Vzhledem k tomu, že zářijové počasí stále láká k výletům, rozhodli jsme se i my, že jeden uskutečníme. A to do Častolovic. Ani se tak nejednalo o místo dojezdu, jako o to, čím se tam dostaneme. Los padl na vlak. Všichni se zaradovali, protože jízda vlakem není u většiny tak obvyklá.

V Hradci na nádraží jsme usedli do jednoho z vagonů a netrpělivě jsme očekávali rozjezd. Na tvářích dětí bylo možné vidět velké nadšení a šťastné úsměvy. Výlet byl protkaný adrenalinem, protože jsme museli přesedat a to není s větší skupinou dětí úplně jednoduchý úkol. Vše jsme zvládli a výlet jsme si opravdu užili. 

K úspěchu přispěla dobrá svačinka od maminek, krásné počasí a taky prostory zámeckého parku, kde jsme se prošli, seznámili jsme se se spoustou nových informací a nakonec jsme využili hřiště se skluzavkou.

Už se těšíme na další výlet!

 

19.9.

STAVITEL MĚSTA 

I v letošním roce jsme pro předškoláky objednali výchovný program Stavitel města.

Program je zařazen do nespavého režimu, tedy v čase od 13h.

Nejprve se děti seznámily s naším městem Hradcem Králové. Povídaly si o zajímavých místech ve městě, o dopravě. Postupně se dostaly k třídění budov podle velikosti. Poznávaly je na obrázcích.

Seznamovaly se s tím, co je v celém programu čeká, co se všechno naučí. Snažily se sestavit město z jednotlivých dílků, učily se pracovat ve skupinách. Napodobovaly plán města. Na konci 1. hodiny si podle vlastní fantazie sestavovaly budovu z kostek Lega. Lektorka postupně zkoušela pevnost jednotlivých budov a slíbila dětem, že se v další lekci naučí stavět pevné základy domů.

 

27.9.

PODZIMNÍ ATELIÉRY

Dnešní den byl vyjímečný. Ráno se děti zapsaly do připraveného formuláře a vytvořily tak 4 skupiny.

- Tvoření pro šikovné dětičky" Strašidýlko"

- Cestujeme se skřítkem Podzimníčkem

- Taneční škola pro malé tanečníky

- Sladká vůně podzimu

Po svačince jsme se rozdělily podle rozpisu. Každá p. učitelka měla jednu skupinku a rozjely se netradiční aktivity. Děti pekly dýňové mufinky, vyráběly strašidýlko z listu, učily se nový taneček a v přírodě hledaly skřítky Podzimníčky.

Po10h jsme se všichni sešli na zahrádce, kde probíhala živá debata, co kdo vyráběl nebo viděl. Poslední den v týdnu jsme si užili a už se těšíme na příští týden.

 

3.10.

STAVITEL MĚSTA

V druhé lekci se předškoláci seznámili s pravidly stavění základů.

Ukázali si obrázky různých staveb a pak společně stavěli obvodové zdi domu.

Ukázali si, jak číst technický výkres, co je půdorys domu. Viděli druhy domovních zdí a shlédli vybavení interiéru.

Ve skupinkách se učili stavět správně domečky, aby byly stabilní. Podle plánku sestavovali do domečků nábytek.

 

5.10.

Projekt Sporťáček

V rámci projektu navštívily malé děti tělocvičnu naší ZŠ.

Seznámily se s prostorami školy, prohlédly si vybavení tělocvičny. 

Při cvičení si zaběhaly, protáhly tělo, zahrály si na zvířátka a na konci hodiny házely míči. 

Cvičení v tělocvičně děti vítaly s nadšením, protože jde o novou akci a také pohyb je pro děti přirozeným projevem.

 

Ukázková hodina hasičů

Dnes se předškoláci vydali MHD do knihovny ve Wonkově ulici. V rámci zážitkového týdne, který knihovna pořádala, měly děti možnost pozorovat hasiče při práci. Prohlédly si techniku, vyzkoušely si helmu.

Seznámily se s profesí, která zachraňuje lidské životy.

 

8.10.

Přijelo k nám divadlo

Začátek týdne jsme si zpestřili divadelní pohádkou od víly Srdíčkové. Postavička víly zahajuje i končí písničkou každou pohádku.

Dnes nám zahrála pohádku " Děda listnáč". 

Pohádka krásně zapadala do našeho tématu, kterým je v tomto měsíci podzim.

Děti si formou pohádky zopakovaly základní znaky podzimu, seznamovaly se s přímou řečí. Líbila se jim kombinace vyprávění a písniček.

Děj pohádky se odehrával v podzimním listnatém lese, který byl plný skřítků, strašidel. Nechyběla ani čarodějnice Kanimůra.

 

1.11.

Poprvé na Hvězdárně

Dnes odjely děti objednaným autobusem na hvězdárnu v Hradci Králové. Měly možnost prohlédnout si nové prostory. V promítacím sále shlédly naučný film o planetách a na konci programu přešly k dalekohledu, kde si vyslechly vyprávění o slunci a o nebezpečí, které může nastat při koukání do slunce.

 

5.11.

DOG DANCING

Po víkendu nás čekalo příjemné překvapení.

V MŠ nás navštívili dva cvičení pejsci - fenky. Tito pejsci byli vyjímeční v tom, že umí tančit. Nejprve se pejsci s dětmi rozcvičili - pejsek předcvičoval a děti po něm cviky opakovaly. ( otočky, zvedání pacek před sebe, z podlahy, zvednout jednu ruku a jednu nohu, skoky...) Dětem se tato aktivita moc líbila, Kdy se jim poštěstí, aby jim předcvičoval pejsek. Po rozcvičce pejsci tančili. Na písničku " Večerníček" a další písničky z pohádek předváděli spolu s cvičitelkou různé taneční kreace. Na konci programu si mohly děti vyzkoušet, zda je pejsek poslechne a zda zopakuje předvedený cvik.

Děti si vystoupení moc užily. Vše sledovaly pozorně a s úsměvem na tváři.

 

7.11.

Návštěva knihovny v Kuklenách

Dnešní návštěva knihovny byla zaměřena na zimní spánek zvířat.

Děti si v úvodu vybraly plyšové zvířátko z nůše, poté si povídaly o tom, které zvířátko v zimě spí a které ne. Z předem připravených knížek hledaly své zvíře a prohlížely je.

Ve skupinkách malovaly list, který přikládaly na ježka a ukládaly ho k zimnímu spánku.Na konci programu si každý měl možnost prohlédnout knihu dle vlastního výběru.

Protože bylo krásné počasí, zpět do MŠ jsme vyrazili pěšky okolo rybníka.