Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reporty z akcí

27.2. Plavání

 

26.2. Logopedická pohádka​ -   "O ztraceném písmenku"

​D​ěti si prostřednictvím pohádky uvědomily, jak to vypadá, když nemluvíme správně, když chybí písmenko.

Žirafa s dětmi procvičovala mluvidla, učila je poznávat na druhých smutek, radost. Pohádku doprovázela hudba na kytaru, maňásek jazýček, žirafa. Děti se v průběhu celé pohádky zapojovaly do nejrůznějších aktivit - hledání pokladu, otvírání truhly, procvičování mluvidel na písmenko R...

16.2. Divadlo v MŠ - Šípková Růženka

Loutkové divadlo Kozlík zahrálo dětem klasickou pohádku.

Nádherné velké loutky a krásné hudební zpracování děti uchvátilo. Seznámily se s dějem pohádky, poznaly dobro a zlo. Touto formou se učily chování v divadle - soustředit se, nepovídat, zatleskat.

​13.2. KARNEVAL

Karnevalový den jsme si s dětmi opravdu užily.​ Měli jsme pochod masek, tancování.Největší úspěch měly soutěže, u kterých jsme se nasmály. Obě třídy se sešly ke vzájemnému představení masek. Děti hádaly podle obleku, o kterou masku se jedná.Karneval jsme ukončili společným tancem obou tříd.

6.1. Návštěva knihovny

Předškoláci se seznámili s tématem "Masopust".

Pomocí obrázků paní knihovnice vytvářela povědomí o základních znacích masopustu. Děti popisovaly obrázky a určovaly, zda se jedná o masopust současný, nebo historický. Vhazování koláčků do koše pomohlo dětem udržet pozornost na další vyprávění. 

Poslední fáze návštěvy je vždy určena k orientaci v prostorách knihovny a k postupnému vytváření vztahu ke knize. Děti si mohou samy z polic vybírat knihy a prohlížet si je. Učíme se také správně s knihou zacházet.

1.2. Logopedická pohádka "Krtek a zima"

Kamarád krtek s dětmi probíral zimní téma - proces tání, zimní sporty, odlet ptáků, péče o zvířata v zimě...Vyprávění bylo propojené s pohybem, děti postavily sněhuláka, vyzkoušely si let ptáků. Pohádka svým námětem zapadala do právě probíraného tématu v MŠ, děti si zopakovaly znaky zimy.Krtek dětem kladl otázky a děti na základě svých znalostí hledaly odpovědi.

17.1. Spolupráce s ekologickým  centrem Sever

Prvním z cyklu programů ve spolupráci s ekologickým centrem Sever byl program Krteček a jeho kamarádi. Děti se prostřednictvím krka a jeho dalších zvířecích kamarádů seznámily se základními složkami životního prostředí, obecnými přírodními zákonitostmi a ekologickými vazbami. V pohádce se pokusily děti porovnat podmínky ve volné přírodě a v městském prostředí a společnými aktivitami pomohly zvířátkům vymyslet, jak chránit přírodu ve městě. Na děti čekala hra s názvem " Pojďme na to společně " - cílem bylo posílení spolupráce ve skupině.